пʼятниця, 24 січня 2014 р.

3D-принтер, що друкує на металі, вже у відкритому доступі

Металевий 3D-принтер в дії. Фото: Chenlong Zhang/eurekalert.org
Досі 3D-друк був полімерним. При цьому більшість виробників друкували за допомогою таких принтерів тільки різного роду пластмасові товари народного споживання, починаючи від наметових кілків до шахів. Тепер до цього списку можна додати й молотки, які можна надрукувати за допомогою металевого 3D-друку. 


Новий недорогий 3D-принтер розроблений співробітником Мічиганського технологічного університету Джошуа Пірсом (Joshua Pearce) та його командою. Докладне креслення та програмне забезпечення з прошивкою мається у вільному доступі в Інтернеті. І кожен охочий зможе використовувати їх, щоб спорудити свій власний металевий 3D-принтер, повідомляється в 
прес-релізіінституту. 


Однак Пірс зазначив, що його новий принтер перебуває в стадії розробки і технологія дуже сира. Тому він і виклав всі креслення у відкритий доступ, щоб знайшлися новатори, які змогли б його техніку вдосконалити. 

«Поки що нам вдалося створити тільки металеву шестерінку. Тепер я очікую від спільноти виробників пластикових 3D-принтерів швидкого прогресу. Сподіваюся, що протягом місяця знайдеться хтось, хто зробить Open-Source Metal 3-D Printer краще, ніж у нас, гарантую це», ― зазначив ад'юнкт-професор матеріалознавства та інженерії. 

Він також сподівається, що його креслення підуть на користь людям в країнах, що розвиваються, щоб робити продукцію у себе за допомогою 3D-принтера дешевше. 

«Використовуючи цю конструкцію і керівну програму, які ми виклали у вільний доступ в Інтернеті, малий і середній бізнес зможуть швидко і легко замовити запчастини та обладнання (коштують вони близько $1500) і зібрати металевий принтер. Це на благо багатьох», ― пишеться в повідомленні. 

Відзначимо, створений Пірсом 3D-принтер складається з рами, газозварювального апарату і мікроконтролеру. Друк являє собою зварювання металевих листів, з яких можна сформувати складні геометричні об'єкти. Ціна ж готового металевого принтера, наявного на ринку, коштує більше ніж півмільйона доларів.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар